Sklep-intymny.pl - Sexshop wysyłkowy

Ból jąder

Ból jąder to bardzo nieprzyjemna, często również nagła dolegliwość, dotykająca corocznie wielu mężczyzn, bez względu na ich wiek czy styl życia. Bez lekarskiej kontroli i odpowiedniego leczenia, ból ten może okazać się bardzo brzemiennym w skutki.

Panom, którzy doświadczyli tego bardzo niemiłego uczucia, nie jest pewnie obcy, przejmujący i promieniujący ból. Pojawia się on w okolicach nerek lub pachwiny i promieniuje także na inne rejony ciała. Co gorsza, ucisk w okolicy moszny i jąder może mieć wiele przyczyn, zatem nierzadko samodzielnie nawet nie będziemy świadomi tego, co wywołało dojmujący ból.

Najczęstszymi i najbardziej bolesnymi urazami są oczywiście następujące nagle urazy krocza, na przykład uderzenie. Podrażnione zakończenia nerwowe mogą bardzo często doprowadzać do powstawania krwiaków w okolicy jąder. Taka ewentualność z pewnością zmusi mężczyzn do wizyty u lekarza i poddania się specjalistycznym zabiegom, które spowodują powrót do poprzedniej formy i stanu zdrowia. Dlatego też w przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek ucisku, należy niezwłocznie udać się do urologa, który wykona komplet niezbędnych badań.

Jednym z częstszych powodów bólu jąder okazuje się być dotkliwy skręt powrózka nasiennego. Powstaje zazwyczaj na wskutek wrodzonych wad anatomicznych lub w przypadku urazów mechanicznych moszny. Sytuacja taka  może doprowadzić do niedokrwienia jądra i w efekcie – jego obumarcia. Doprowadza to często niestety do amputacji jądra i bezpłodności.

Równie niebezpiecznym może okazać się długotrwałe podniecenie towarzyszące wzwodowi. Jądra w takiej sytuacji narażone są bowiem na nadmierne przekrwienie, co prowadzi do bolesnego obrzęku. Należy zatem szczególnie uważać na swoje okolice intymne, szczególnie podczas kuracji popularną viagrą. Przedawkowanie leku lub skutki uboczne mogą nieść za sobą ryzyko wystąpienia nadmiernego ukrwienia i bolesnego ucisku na jądra, co jest równie niebezpieczne jak skręcenie powrózka nasiennego.

Nieprzyjemny ucisk może również powodować niedopasowana, ciasna bielizna. Za małe, czy też za bardzo obcisłe slipy mogą nie tylko wrzynać się boleśnie w pachwinę, ale również naciskać na mosznę, powodując dotkliwy ból jader. Należy zatem wybierać na tyle luźną bieliznę, by jej noszenie nie powodowało żadnych ucisków, dyskomfortu, a w efekcie – problemów związanych z występowaniem schorzeń i dolegliwości męskich okolic intymnych.

Sklep-intymny.pl - Sexshop wysyłkowy